Badanie skóry - EstetMedLudzka skóra zawdzięcza swój kolor barwnikowi - melaninie. Melanina jest produkowana w melanocytach, komórkach barwnikowych znajdujących się w naskórku. Spełnia ona ważną rolę w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Nadmierne nagromadzenie melaniny powoduje powstawanie brązowych plam, szczególnie w okolicach odsłoniętych takich jak: twarz, dekolt, ręce, ramiona. Do czynników sprzyjających powstawaniu plam barwnikowych jest nadmierna ekspozycji na światło słoneczne, uwarunkowania genetyczne oraz wpływ hormonów.

Kuracja DERMAMELAN® umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych i uzyskanie gładkiej skóry. Zabieg nie jest bolesny.

Schemat terapii DERMAMELAN®

Etap I odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski Dermamelan. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu.

Etap II polega na kontynuacji terapii w domu kremem Dermamelan. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.
Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

  • Alergie skórne
  • Opryszczka
  • Leczenie pochodnymi wit. A
  • Ciąża i laktacja
  • Infekcje bakteryjne i wirusowe
  • Nadwrażliwość na światło
  • Skłonność do powstawania bliznowców

Działania niepożądane są zwykle przewidywalne, umiarkowane i przemijające. Najczęściej to złuszczanie skóry przez około 7-10 dni, zaczerwienienie i przebarwienia pozabiegowe u osób nieprzestrzegających ochrony przeciwsłonecznej.